Бази даних Oracle

Вартість навчання
2300 грн.
Заявка на навчання

В курсі «Бази даних Oracle» висвітлюються технологічні аспекти системного адміністрування БД Oracle 11g, що дозволяють слухачам (адміністраторам баз даних, системним адміністраторам) отримати знання і навички вирішення питань планування та практичного виконання завдань з планування, управління та адміністрування бази даних Oracle 11g.
В ході курсу слухачі вивчають, як встановлюється і управляється база даних Oracle 11g, отримують концептуальне розуміння архітектури бази даних Oracle, вивчають, як працюють і взаємодіють між собою її компоненти, вивчають засоби ефективного управління компонентами бази даних, збереження і відновлення інформації.

Аудиторія:

  • адміністратори баз даних
  • фахівці служб технічної підтримки
  • керівники проектів
  • технічні консультанти -разработчик програмних додатків

Вимоги до слухачів:

  • Досвід роботи з операційною системою Windows або Linux.
  • Знання базових основ мови SQL.

Програма:

Тема №1 Призначення, основні характеристики, технологія установки і конфігурації програмного забезпечення СУБД Oracle 11g:

1. Призначення СУБД Oracle 11g, версії СУБД, коротка характеристика.
2. Організація робіт з планування установки СУБД Oracle 11g, основні системні вимоги, що пред'являються до установки СУБД Oracle 11g. Завдання адміністратора з управління компонентами бази даних Oracle.
3. Практичне виконання робіт по установці програмного забезпечення СУБД Oracle 11g, перевірка результатів, конфігурація бази даних. Інструменти для адміністрування СУБД Oracle.

Тема №2. Архітектура бази даних Oracle:

1. Склад архітектури бази даних Oracle. Поняття Екземпляра, Склад пам'яті СУБД (SGA і PGA). Процеси, призначення і склад.
2. Архітектура зберігання даних. Логічні та фізичні структури бази даних. Табличні простору і файли даних. Табличні простору SYSTEM і SYSAUХ. Сегменти, екстенти і блоки.
3. Практичне розв'язання задач з параметрами примірника і пам'яттю СУБД Oracle.

Тема №3. Створення бази даних Oracle:

1. Планування бази даних. Використання DBCA для створення бази даних, можливості DBCA.
2. Практичне виконання робіт зі створення бази за допомогою DBCA. Створення шаблону бази даних. Установка змінних оточення. Oracle Universal Installer (OUI). Використання DBCA для видалення бази даних.
3. Практичне виконання завдань по встановленню та налагодженню роботи Enterprise Manager.

Тема №4. Управління екземпляром Oracle:

1. Параметри ініціалізації. Запуск і зупинка бази даних. Режими зупинки. Перегляд файлу діагностики Alert.log. Використання файлів трасувань.
2. Управління роботою примірника бази даних за допомогою Enterprise Manager.
3. Практичне розв'язання задач по установці, конфігурації, використання програмного забезпечення SQL Developer для адміністрування бази даних.

Тема №5. Налаштування мережевого середовища Oracle:

1. Мережеві служби Oracle і процес прослуховування. Встановлення з'єднання з мережею. Інструменти для настройки та управління мережевими службами Oracle.
2. Мережеві файли СУБД Oracle 11g., Склад, призначення, опис. Тестування мережевого з'єднання. Команда tnsping. Виділений і розділяється сервер. Конфігурація з'єднання між базами даних.
3. Практичне розв'язання задач з налаштування мережевої середовища Oracle 11g.

Тема №6. Управління зберіганням даних:

1. Склад структури зберігання даних. Блок бази даних. Розміщення даних. Табличні простору і файли даних.
2. Аналіз інформації про характеристики табличного простору. Збільшення розмірів бази. Automatic Storage Management (ASM). Концепції автоматичного управління зберіганням (ASM).
3. Практичне виконання завдань з управління вільним і зайнятим місцем в табличних просторах. Створення, видалення, управління табличними просторами за допомогою Enterprise Manager і SQL Developer.

Тема №7. Адміністрування облікових записів користувачів:

1. Облікові записи користувачів. Зумовлені облікові записи: SYS і SYSTEM. Аутентифікація привілейованих користувачів. Створення користувачів програмними засобами Enterprise Manager і SQL Developer.
2. Поняття ролей і привілеїв. Системні і об'єктні привілеї. Використання ролей. Визначені ролі. Поняття профілів. Призначення паролів. Безпека паролів. Призначення квот користувачам.
3. Практичне розв'язання завдань зі створення користувачів бази даних і призначення їм відповідних ролей.

Тема №8. Схема бази даних. Управління об'єктами схеми:

1. Поняття схеми бази даних. Об'єкти схеми. Вимоги до імен схеми бази даних. Доступ до об'єктів схеми за допомогою Enterprise Manager і SQL Developer.
2. Вказівка ​​типів даних стовпців в таблицях. Створення і зміна таблиць. Розуміння цілісності даних. Приклади створення цілісності даних за допомогою SQL. Індекси та подання. Послідовності. Тимчасові таблиці.
3. Практичне виконання команд SQL для роботи з таблицями, індексами, уявленнями, послідовностями.

Тема №9. Управління даними і одночасний доступ до об'єктів бази даних:

1. Маніпулювання табличними даними за допомогою програмного забезпечення SQL Developer. Команди insert, update, delete, merge, commit, rollback.
2. Адміністрування PL / SQL об'єктів бази. Одночасний доступ до даних. Механізм черг. Вирішення конфліктів блокувань з використанням SQL.
3. Практичне розв'язання задач з маніпулювання табличними даними за допомогою програмного забезпечення SQL Developer.

Тема №10. Управління даними відкату:

1. Поняття про дані відкату. Транзакції і дані відкату. Зберігання даних відкату.
2. Управління даних відкату. Конфігурація політики утримання даних. Зміна Undo Tablespace.
3. Практичне виконання завдань по використанню консультанта за інформацією скасування.

Тема №11. Обслуговування бази даних:

1. Перелік операцій із супроводу компонентів бази даних. Тимчасові показники обслуговування. Основні програмні засоби для обслуговування компонентів бази.
2. Автоматичний репозиторій робочого навантаження (AWR). Оптимізатор статистики. Діагностичний монітор бази даних (ADDM).
3. Практичне виконання завдань зі збору статистики за допомогою Enterprise Manager.

Тема №12. Створення резервних копій бази даних:

1. Завдання резервного копіювання. Оперативні і архівні журнали. Програмні засоби виконання резервного копіювання компонентів бази даних. Стратегія резервного копіювання.
2. Recovery Manager (RMAN). Налагодження параметрів резервування. Резервування керуючого файлу в файл трасування. Моніторинг Flash Recovery Area. Налаштування планувальника резервного копіювання.
3. Практичне виконання завдань щодо створення резервної копії програмних компонентів бази даних з використанням Recovery Manager (RMAN), Enterprise Manager. Перегляд результатів копіювання.

Тема №13. Відновлення роботи бази даних:

1. Причини порушень у роботі бази даних. Втрата керуючого файлу, оперативних журналів, файлів даних. Типові підходи до відновлення працездатності бази даних.
2. Відновлення бази даних за допомогою програмної компоненти Recovery Manager (RMAN).
3. Практичне виконання завдань по відновленню програмних компонентів бази даних в залежності від варіантів виходу з ладу компонентів бази. Перегляд результатів відновлення.

Тема №14. переміщення даних:

1. Переміщення даних: основні поняття та архітектура.
2. Огляд утиліти SQL * Loader. Огляд технології Data Pump.
3. Практичне виконання завдань з переміщення даних бази.

Тема №15. Моніторинг продуктивності роботи бази даних:

1. Використання Enterprise Manager для виконання завдань з аналізу продуктивності роботи бази даних. Аналіз підключень до бази даних.
2. Аналіз і управління виділеною пам'яттю. Використання консультанта Automatic Shared Memory Management (ASMM) і консультанта Automatic Shared Memory Advisor (ASMM). Динамічні подання (Views) для виявлення несправностей.
3. Перегляд результатів технологічних операцій статистики бази даних і виявлення несправних об'єктів.

Викладач

 

Добришін Юрій

Кандидат технічних наук. викладач-практик з 15-річним стажем.

На заняттях особливу увагу приділяє прикладних задач і індивідуальному підходу, по впровадженню сучасних методик навчання, що гарантовано дає можливість слухачам оперативно застосовувати отримані знання і навички в практичній діяльності, готує слухачів до складання сертифікованого іспиту з адміністрування баз даних з використанням програмних компонентів СУБД Oracle, MS SQL.

Є проектувальником і розробником баз даних, які впроваджені і експлуатуються в державних і комерційних підприємствах. На професійному рівні працює з сучасними операційними системами Windows і Linux, СУБД Oracle, MS SQL, створює структурні компоненти програмного забезпечення баз даних на мові програмування Тtransact - SQL.

Бере активну участь в проведенні практичних міжнародних семінарів і виставок, присвячених тенденціям розвитку і створення баз Oracle, MS SQL, MySQL.

 

Графік навчання

 

Вт
19:00 — 21:00
Перерва: 10 хв.
Чт
19:00 — 21:00
Перерва: 10 хв.

 

 

 

Ви отримаєте

Досвід колег,
нові бізнес-контакти

Навчальні матеріали

Документ
про закінчення курсів

Електронні матеріали

Оголошується набір на курси

Залишились питання?

Телефонуйте!

(044) 453-20-89

(044) 455-57-12 (внутр. 265)

(095) 581-71-62

 

Надсилайте запитання:
dpk2@krok.edu.ua

або напишіть на сторiнцi

зворотнього зв’язку