МВА в Україні і за її межами

Звичайно, що з розвитком бізнесу в Україні з'явилася потреба в нових знаннях і це стало поштовхом для активного розвитку бізнес-освіти в Україні. Найважливішу роль в цьому процесі відіграє засвоєння та впровадження зарубіжної практики. Але які ж переваги і відмінності для українського слухача є у наших та західних шкіл МВА?

Зразу відзначимо, що для отримання МВА освіти за кордоном знадобляться відмінне знання англійської мови та можливість залишити межі батьківщини як мінімум на два роки. Зате до отриманих знань, ймовірно, додадуться корисні зв'язки, адже на таке навчання йдуть люди що вже мають певний статус та можливості. Крім того, на Заході добре налагоджений процес працевлаштування випускників МВА. Великі компанії направляють на навчання, а також, із задоволенням, беруть на роботу випускників МВА, оскільки давно переконалися в необхідності відповідних знань.

На українському ринку праці ставлення до додаткової бізнес-освіти також дуже позитивне, але отриманий за кордоном диплом навряд чи оціниться набагато більше вітчизняного. Тому той факт, що диплом МВА є першим широко визнаним міжнародним дипломом по бізнесу магістерського рівня, здебільшого йде на користь вітчизняних бізнес-шкіл. Хоча до викладання в МВА залучаються фахівці найвищого рівня і вартість не може бути низькою, західна освіта обійдеться в рази дорожче.

Здебільшого в українських бізнес-школах переважаюь модульна та вечірня форма навчання. Для працюючих людей це не тільки зручно, а часто і єдиний підходящий варіант. Основною ж перевагою є відповідність їхніх програм потребам вітчизняного ринку, але як було сказано на початку, не без використання чужого досвіду.

Слідує висновок, що оптимальний вибір МВА школи не може бути спільний для всіх, він залежить від ваших цілей і можливостей. Важливо зрозуміти що якісну бізнес-освіту можна отримати не тільки на Заході, а тим більше, не будуть виправдані великі витрати часу і грошей на освіту за кордоном, якщо ви вирішили побудувати кар'єру в Україні.