Майстер-клас «Управління змінами в бізнесі»

Почався він з відомого афоризму Геракліта Ефеського: «Не можна увійти в одну річку двічі. Все тече, все змінюється». Більшість людей звертають увагу тільки на одну сторону цього афоризму - «Річка стала іншою», тобто постійно змінюються зовнішні обставини. Але учасники майстер-класу звернули увагу і на інший бік - «змінюються і самі люди».
На майстер-класі учасники намагалися знайти і знайшли відповідь на важливе питання: чому «Управління змінами» так необхідно для менеджерів сучасних компаній?
З цього приводу згадали і одного із засновників change management і «японського економічного дива» Едварда Демінга: «Ви можете не змінюватися. Виживання не є обов'язком». Власне, трохи раніше на цю ж обставину звертав увагу і Чарльз Дарвін.

«Управління змінами» стало актуальною і популярною методологією переважно за останні 10-15 років. Чому? Тому що світ змінився, і одних тільки «hard skills» вже недостатньо для формування та розвитку управлінських компетенцій керівників. Адже єдиною константою сучасного світу і сучасного бізнесу є зміни. Тому у будь-якій компанії є два виходи: або навчитися управляти змінами, або стати всього лише ланкою в «харчовому ланцюжку».
У майстер-класі взяли участь молоді й талановиті менеджери, майбутні керівники. Керуючі компетенції управлінців формуються не тільки на підставі аналізу та розрахунків, а й за допомогою «м'яких навичок», до яких відноситься, зокрема, і change management. І, відносно нього, теж спрацьовує відоме правило Парето: лише менше 1% керівників генерують зміни в бізнесі (проактивний change management), 19% управляють або намагаються управляти змінами (ситуативний change management), а 80% намагаються управляти «без нього».

У майстер-класі розглядалися цілі, завдання, методи, ієрархія, стратегії і приклади моделей «Управління змінами», сприятливі і несприятливі фактори змін, правила ініціації і планування змін. Особливістю change management є його практична орієнтованість, тому теоретичні положення change management на майстер-класі підкріплювалися прикладами з практики та вирішенням практичних кейсів. Учасники майстер-класу були дуже захоплені цим і навіть не помітили, як пролетів час.
Але кінець чогось одного завжди є початком іншого. Учасники майстер-класу були запрошені на спеціалізовані програми міні-МВА і МВА Університету «КРОК», на яких в тренінговому форматі викладається ця цікава і важлива дисципліна.

Поскрипко Ю.А.